Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 84389
  • Dzisiaj wizyt: 1
  • Wszystkich komentarzy: 178

Wilson

Flag Counter

Terlikowski

Drodzy biskupi, zróbcie porządek ze zboczeńcami, albo Kościół straci wiernych!

 

Ręce opadają, gdy kolejni kurialiści wygadują głupoty, i jak ludzie zupełnie nie rozumiejący emocji rodzicielskich, bronią skazanych za zboczone działania kumpli w sutannach.

I niestety nie chodzi tylko – o zwolnionego już ks. Wojciecha Lipkę, ale także o księdza Stanisława Jóźwiaka, kanclerz archidiecezji wrocławskiej, który przekonuje, że nie ma powodów, by facet, który molestował ministrantów i został za to (prawomocnie skazany) nie był proboszczem w jakimś innym miejscu, bo przecież jego wyrok się już zatarł.

 

Tego typu wypowiedzi, i niestety trzeba to uświadomić księżom i biskupom, mogą doprowadzić do tego, co nie udało się komunistom przez lat pięćdziesiąt i laicyzatorom przez ostatnich dwadzieścia lat, i sprawić, że parafie rzeczywiście opustoszeją, a rodzice zaczną podejrzliwie spoglądac na ogromną część uczciwych księży. I nie będzie to wina mediów, ale skandalicznych wypowiedzi duchownych urzędników, którzy kompletnie nie rozumieją, że mnie jako ojca w ogóle nie obchodzi, czy wyrok się zatarł czy nie, ale to, czy zboczeniec (a facet obmacujący ministrantów jest zboczeńcem) będzie miał – za zgodą kurii – dostęp do moich dzieci czy też zostanie usunięty ze stanu kapłańskiego i przykładnie ukarany. Zatarcie wyroku nie zmienia przecież w niczym tego, że on dobierał się do chłopców, i że wykorzystywał swój kapłański autorytet do realizowania swoich zboczonych inklinacji. I nie sprawia ono, że ksiądz nigdy już tego nie zrobi.

 

I dlatego, jeśli Kościół chce, by zaufanie do niego nie podlegało erozji, jeśli chce, by ludzie – jak przez wieki – ze spokojem powierzali Mu swoje dzieci, to musi jasno i zdecydowanie nie tylko mówić, ale też zrobić porządek z każdym księdzem, który dobiera się do nieletnich. Tu nie ma miejsca na fałszywe miłosierdzie (fałszywe, bo wiążące się z głęboką niesprawiedliwością wobec ofiar, ale też będące okłamywaniem innych wiernych), nie ma miejsca na litowanie się nad biednymi duchownymi, czy zabawy słowne. Jest wóz albo przewóz. Media już nie odpuszczą, a każda kolejna tego typu sprawa oznacza nie tylko kolejne rany, nie tylko dalsze osłabienie Kościoła, ale także przyspieszoną laicyzację.

 

Zamiast więc użalać się nad atakiem, zamiast gadać zróbcie z tym porządek. Szybko i jednoznacznie, nie czekając na wizytę mediów, które zrobią z tego kolejny skandal. I na litość Boską powiedzcie swoim kurialistom, że z punktu widzenia wiernego zatarcie wyroku nic nie zmienia. Jeśli ksiądz raz dobierał się do chłopców (czy dziewczynek), to nikt nie jest w stanie zapewnić rodziców, że już więcej tego nie zrobi. A w sytuacji, gdy posyłacie go na parafię, by tam był proboszczem, to wy – i to całkowicie osobiście – bierzecie odpowiedzialność przez Jezusem Chrystusem – za każdą kolejną ofiarę tego księdza.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: fronda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>