Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 84389
  • Dzisiaj wizyt: 1
  • Wszystkich komentarzy: 178

Wilson

Flag Counter

Fotyga

 

Fotygę „boli” pozytywny artykuł o Polsce. Passent: dziwne jest to pojmowanie naszych interesów

dżek, 09.07.2014
Daniel PassentDaniel Passent (fot. Kamil Gozdan / AG)
Za każdym razem, kiedy rząd Tuska ma wpadkę, to „The Economist” spieszy z pomocą – ubolewa Anna Fotyga, wybrana niedawno do Parlamentu Europejskiego. . Dziwne to jest pojmowanie interesów Polski. ? Gdyby w redakcyjnej kuchni upiekli gorzki pasztet o Polsce – byłoby OK, ale – niestety – przyrządzili danie apetyczne – pisze w dzisiejszym wydaniu „Polityki” Daniel Passent.
Publicysta wraca do słynnego artykułu prestiżowego tygodnika „The Economist” o Polsce. Nasz kraj jest w nim wychwalany. – Od czasów rządów królów epoki jagiellońskiej, gdy Polska rozciągała się od Bałtyku aż po Morze Czarne, kraj ten nie prosperował tak dobrze, nie był tak stabilny, zjednoczony i wpływowy, jak teraz - twierdzi na łamach „The Economist” Vendeline von Bredow.Anna Fotyga, świeżo upieczona europarlamentarzystka, wietrzy spisek. – Za każdym razem, kiedy rząd Tuska ma wpadkę, to „The Economist” spieszy z pomocą – ubolewa Anna Fotyga, wybrana niedawno do Parlamentu Europejskiego – cytuje w swoim felietonie publicysta Daniel Passent. – Dziwne to jest pojmowanie interesów Polski, że im lepiej o nas piszą – tym gorzej dla nas. Czy Lady F. będzie teraz w Brukseli namawiać międzynarodowe media, żeby malowały Polskę na czarno i odstraszały zagranicznych inwestorów? Gdyby w kuchni „The Economist” upiekli gorzki pasztet o Polsce – byłoby OK, ale – niestety – przyrządzili danie apetyczne. Pogratulować pani minister smaku i dziękować, że ujawniła zmowę Tusk – „The Economist”. Czytelnicy najbardziej wpływowego tygodnika na świecie dowiedzieli się, że Donald Tusk ma ich ulubione pismo owinięte dookoła palca. Widać, jak niskie ma Lady F. mniemanie o dziennikarzach i mediach światowych – zauważa Passent na łamach najnowszego wydania tygodnika „Polityka”.

 

- Mogę panią minister pocieszyć: nieudolna w dziedzinie PR Platforma i rząd nie zrobili z tej laurki dla Polski nic – nawet nie przetłumaczyli i nie rozdali na najbliższej konferencji prasowej – zauważa Daniel Passent.

Więcej o tym, co piszą o nas w prasie zagranicznej, a co można wyczytać w jednym z krajowych dzienników na łamach najnowszej „Polityki”.

TOK FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>