Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 84389
  • Dzisiaj wizyt: 1
  • Wszystkich komentarzy: 178

Wilson

Flag Counter

Adamek

 

Janusz Palikot o Tomaszu Adamku: bokser, od wczoraj damski bokser

Monika Adamowska, 08.04.2014
Paweł Piskorski, Janusz Palikot, Ryszard Kalisz i Magdalena KaszniaPaweł Piskorski, Janusz Palikot, Ryszard Kalisz i Magdalena Kasznia (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)
Kandydat Solidarnej Polski. Bokser, od wczoraj można powiedzieć damski bokser, w sposób chamski i bezczelny zaatakował Ankę Grodzką. Mam nadzieję, że nasza kandydatka z Podkarpacia wielokrotna mistrzyni świata w karate Marta Niewczas wezwie Adamka na ring i jak zostanie poobijany przez kobietę to być może coś się przestawi w tej biednej główce – mówił Janusz Palikot we wtorek w Szczecinie podczas konferencji promującej kandydatów do europarlamentu z listy Europa Plus Twój Ruch.
Palikot nawiązał do poniedziałkowej wypowiedzi kandydata Solidarnej Polski, byłego sportowca, zawodowego boksera, Tomasza Adamka. W wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl Adamek stwierdził m.in., że „homoseksualistów trzeba leczyć”. A o posłance Annie Grodzkiej powiedział: „Nikt mi nie wmówi, że tzw. Anna Grodzka to kobieta. Bóg zadecydował, że to mężczyzna i nikt tego nie zmieni.- Niech ma odwagę z tymi swoimi szowinistycznymi poglądami zmierzyć się z kobietą czy to dosłownie na ringu czy na ringu słownym – mówił Palikot.

Jedynką Paweł Piskorski

Do Szczecina Janusz Palikot we wtorek przyjechał z Ryszardem Kaliszem, liderem Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, oraz Pawłem Piskorskim, jedynką na ich wspólnej liście z okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego (szefem Stronnictwa Demokratycznego, właścicielem 140 ha w zachodniopomorskiej gminie Tychowo). Na konferencji były także lokalne działaczki startujące w tym okręgu: nr 2 na liście Małgorzata Prokop-Paczkowska z Twojego Ruchu oraz nr 10 Magdalena Kasznia z Domu Wszystkich Polska.

Kalisz o Smoleńsku 

Ryszard Kalisz nawiązał do zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Cieszymy się, że wczoraj w końcu prokuratura wojskowa zdobyła się na odwagę i stwierdziła wyraźnie, że to był wypadek komunikacyjny – mówił Ryszard Kalisz. Apelował do PiS, Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego, by przez szacunek do rodzin wszystkich, którzy tam zginęli, nie wykorzystywali tej rocznicy politycznie.

- Jest nam przykro, że przestrzeń publiczną w Polsce z autorytetem Sejmu, od czterech lat zatruwa teoria spiskowa: hel, wybuch, brzoza. Tych, którzy za wszelką cenę chcą z 10 kwietnia zrobić moment założycielski ich działalności politycznej. PiS, Antoni Macierewicz za przyzwoleniem Jarosława Kaczyńskiego, którego traumę rozumiemy. Ale dlaczego traumą Jarosława Kaczyńskiego ma przez tyle lat zajmować się cały naród? Czy nie ważna jest trauma rodzin innych, którzy byli na pokładzie tego samolotu?

‚Rząd się boi tabloidów’

- Panie prezesie Jarosławie Kaczyński niech pan ma szacunek dla tych rodzin, które nie podzielają pańskiego poglądu. Niech pan nie myśli tylko o sobie. Tam zginęło 96 osób – apelował Kalisz. Krytykował rząd, że nie wyciągnął nauki z tej tragedii. Mówił, że ze strachu przed krytyką tabloidów boi się wprowadzić rozwiązania, które zapewniłyby bezpieczeństwo, np. nie ma jednej osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ani rządowych samolotów.

Wyborcza.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Adamek: „Tzw. Anna Grodzka to kobieta? Nikt mi tego nie wmówi”. Grodzka odpowiada

jb, 07.04.2014
Tomasz AdamekTomasz Adamek (Fot. fpol/Agencja Gazeta)
Tomasz Adamek może i jest w polityce dopiero czwarty dzień, ale już stał się jej jedną z najbardziej wyrazistych postaci. W niedzielę na antenie TVP Info oświadczył, że do Parlamentu Europejskiego startuje z list ziobrystów po to, aby w Brukseli „bronić wiary i Pana Boga”. Dla wPolityce.pl powiedział z kolei: – Nikt mi nie wmówi, że tzw. Anna Grodzka to kobieta, Bóg zadecydował, że to mężczyzna, i nikt tego nie zmieni.
To była krótka, choć bardzo treściwa rozmowa. Były mistrz świata w boksie powiedział wPolityce.pl, że startuje do PE z list Solidarnej Polski, bo z polityków najbardziej szanuje właśnie Zbigniewa Ziobrę. – Mamy podobne charaktery – zadeklarował.
„Homoseksualistów trzeba leczyć”

Następnie w odpowiedzi na pytanie, czy uważa, że „katolicy w Polsce… są coraz bardziej szantażowani przez… homolobby lub entuzjastów ideologii gender”, oświadczył: – Chcę zatrzymać ataki na Kościół i powszechny grzech. Homoseksualistów trzeba leczyć.

Na pytanie o swoje zdanie na temat „ideologii gender” odpowiedział z kolei krótko, choć nie zupełnie w temacie: – Nikt mi nie wmówi, że tzw. Anna Grodzka to kobieta, Bóg zadecydował, że to mężczyzna, i nikt tego nie zmieni.

„Szkoda, że skończył karierę pięściarza”

Sama zainteresowana odniosła się do wypowiedzi Adamka na swoim profilu na Facebooku. Linkując do rozmowy Adamka dla wPolityce.pl, Grodzka spuentowała go krótko i bardzo kulturalnie: „Tomasz Adamek był bardzo dobrym bokserem. Szkoda że skończył karierę. ;-(„.

Fot. za Anna Grodzka / Facebook

Mniej wyrozumiała była wcześniej w „Polityce przy kawie” Joanna Senyszyn. Europosłanka SLD odpowiedziała w tym samym tonie co pięściarz, odnosząc się do toczącej się przed amerykańskim sądem sprawy przeciwko Adamkowi – sportowiec miał spowodować wypadek, prowadząc pod wpływem alkoholu: – Być może Adamek swoje poglądy na temat Anny Grodzkiej też wygłasza „pod wpływem promili”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>