Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 84389
  • Dzisiaj wizyt: 1
  • Wszystkich komentarzy: 178
Wilson
Flag Counter

Pijany ksiądz – zabił i zginął

 

Pisałem o tym wcześniej (kliknij tutaj), o księdzu z Chojnic, który na obwodnicy tego miasta wyprzedzał cysternę i zderzył się czołowo z innym samochodem. Obydwaj kierowcy zginęli na miejscu. Ksiądz i 22-latek.

 

Ks. Wiesław Madziąg wcześniej miał problemy z alkoholem, to nie jego pierwszy wypadek. Powstało podejrzenie, że tym razem także zasuwał na alkoholu.

 

Dzisiaj jest potwierdzenie prokuratury. Ksiądz był pijany w momencie wypadku – miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Czort, zabił siebie, ale także młodzieńca, który miał całe życie przed sobą.

 

Odbył się pogrzeb księdza, który celebrował i mowę pożegnalną wygłosił biskup Wiesław Śmigiel. Inni duchowni wspominali o jego „słabościach”. – Był wrażliwym człowiekiem, może zbyt wrażliwym jak na te czasy i wobec trudności związanych z budową świątyni, nie zawsze umiał zapanować nad słabościami – mówił bp Śmigiel. Jednocześnie jednak biskup starał się skupić na tym, co w życiu ks. Madziąga było „dobre i szlachetne”. Przekonywał, że „nikt nie jest bez winy”, a o zmarłych mówi się dobrze lub wcale.

 

Madziąg za ten wyczyn smaży się w piekle i to pod nadzorem Belzebuba, bo na tym Padole Łez nie odpowie za spowodowanie śmierci.

2 Odpowiedzi na Pijany ksiądz – zabił i zginął

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>