Statystyki
 • Wszystkich wizyt: 84389
 • Dzisiaj wizyt: 1
 • Wszystkich komentarzy: 178
Wilson
Flag Counter

Zakonnice sprzedają mieszkańców z terenem

Siostry norbertanki, które za friko dostały od państwa ziemię, obecnie ją sprzedają. Komisja Majątkowa dopuściła rozlicznych przekrętów, rozporządzała dobrem wspólnym na rzecz Kościoła.

 

Zakonnice dbają o interes własny i szybko chcą upłynnić ten dar. A ziemia, jaką posiadają w Krakowie (Nowa Huta) przy ul. Marglowej jest warta 4,6 mln zł.

 

Kłopot z tym, że stoi na nim 19 domków jednorodzinnych i kamienica. Ta ostatnia jest szczególnie zaniedbana, bo zakonnica nie prowadziły żadnych remontów, jedynie egzekwowały czynsz.

 

Samego domu nie można nie sprzedać, takiego głupca się nie znajdzie. Z kolei, gdy ktoś kupi teren, to nie po to, aby mieć kłopoty z mieszkańcami. Teren może pójść na cele biznesowe.

 

Mieszkańcy martwią się, że po zmianie właściciele, albo wzrośnie im czynsz, albo znajdą się na bruku. Zakonnice nie muszą o transakcji informować kurii, są niezależne.

 

Marglowa to osiedle domów dawnych pracowników kombinatu Nowej Huty, którzy kiedyś śpiewali: „O Nowej to Hucie piosenka…”

 

Obecnie ten socrealistyczny hymn mogą śpiewać za 4,6 mln zł zakonnice zamiast pieśni religijnych, bo taka gotówka to nie w kij dmuchał.

26 Odpowiedzi na Zakonnice sprzedają mieszkańców z terenem

 • ~tar mówi:

  To kup i zajmij się nimi

 • ~Hamman mówi:

  A po co one właściwie są potrzebne? Bo ksiądz „wiem, do czego służy” a siostry do czego?

 • ~pedro mówi:

  A Ty co zrobił byś z tym terenem ? Bezpłatny park dla okolicznych mieszkańców ? Ale tak szczerze !

  • Woodrow Wilson mówi:

   Znalazł wspólne rozwiązanie. Wspólne. Wówczas odpowiedzialność jest inna i nawet w szmalu można więcej zyskać.

   • ~pedro mówi:

    No tak, a prosiłem o szczerość …
    1, Gdybyś był właścicielem takiego terenu, z pewnością byś pomyślał „no dobra, dam im to za połowę ceny, na pewno ‚w szmalu’ na tym zyskam”
    2. 19 domów jednorodzinnych i kamienica … jeśli teren jest tak atrakcyjny (a piszesz że może pójść na cele biznesowe) to niech to kupią (nie wiem jaki mają status : dzierżawcy / lokatorzy / itp). Zarobią na tym i przy okazji wyrolują wstrętne zakonnice

 • ~kriskrak mówi:

  pingwiny się boją że w końcu wyjdzie na jaw wyłudzenie gruntów od państwa więc trzeba się pozbyć ziemi!!! masakra!!!!!!

  • Woodrow Wilson mówi:

   W tym wypadku chyba to nie zachodzi. Brak kasy w budżecie zakonu – to główny powód. Ale może być przecież inaczej, one potrafią obraca gotówką. O, potrafią.

 • ~Kniaź mówi:

  „za friko dostały od państwa ziemię”, ale czemu miały by płacić za teren, który został im skradziony?

  http://krakow.gosc.pl/doc/1385683.Bezduszne-norbertanki

 • ~ks mówi:

  dać im kolejne tereny w centrum. co za chore państwo. wygnać siostry Norbertanki do takiej dzielnicy… (Nowa Huta to krakowski bangladesz). proponuję budynki przy ulicy kopernika- niebawem przeniosą kliniki. może budynki skromne, ale siostry na pewno się ucieszą

  • Woodrow Wilson mówi:

   Państwo nie jest chore, tylko w którymś momencie historii (po 1989 roku) Kościół dostał za dużo i wyszarpał jeszcze więcej.

 • ~A czego sie spodziewac???? mówi:

  A czego się spodziewać????przecież —wg.Jezusa to głoszacy pierwsi zblądzą —i poniosą za to kare —-
  gdyby istniało w tym kraju –prawo—-takich —złodziejskich przekretów by nie było

  mały katolik

 • ~Tadeusz kodyceusz mówi:

  zakonniczki to fajne piczki

 • ~lajkonik mówi:

  wstydźcie się siostrzyczki ! a do roboty , a in szybko

 • ~rafał mówi:

  Piprzysz cały czas o zabraniu komuś czegoś, o tym, że kościół wziął więcej niż mu się należało itp. Podaj więc przykłady, bo w tym wypadku tak nie było – zakon był właścicielem ziemi przed wojną, po wojnie została mu bezprawnie odebrana. Chyba logiczne, że w państwie, które chciało się widzieć jako demokratyczne panstwo prawa takie działania prowadzono.
  Mi to co piszesz strasznie śmierdzi zawiścią. Boli cię po prostu, że kościół ma dużo, a ty masz gówno.
  Najgorsze jest to, że teoretycznie zapewne sklasyfikowanoby nas jako ludzi o podobhnych poglądach. Szkoda tylko, że obniżasz wiarygodnośc ludzi o poglądach lewicowych przez promowanie głupoty (bo chcąc nie chcąc ktoś wrzuca nas później do wspólnego worka).

 • ~saba mówi:

  Zgodnie z kanonem 1292. Prawa kanonicznego w przypadku alienacji przez instytucję kościelną [m.in. sprzedaży, dzierżawy, najmu] nieruchomości o równowartości przynajmniej miliona euro potrzebna jest zgoda wyższych władz zakonnych i zgoda Stolicy Apostolskiej. Czy siostrzyczki mają zgodę Watykanu?

 • ~Ergo Sum mówi:

  JAKIE ZA FRIKO ?!?!?!?!?!?! Siostrom zabrano gigantyczne tereny skąd zostały wyrzucone z poprzedniego miejsca z powodu budowy hipermaketu – nie miały prawa do obrony. Najpierw ćwoki zapoznajcie się z faktami a potem róbcie artykuły. Ale wtedy już tak wygodnie pluć na ludzi nie będzie co ????

 • ~as mówi:

  Te domki, postawiła HUTA LENINA jako mieszkania zakładowe dla pracowników,ich pech polegał na tym, że nie były to mieszkania spółdzielcze, które byli hutnicy mogli wykupić od spółdzielni. Domki siostrą przekazała HUTA z „dobrodziejstwem inwentarza” . Siostry dostały zabudowany teren, który częściowo przed wojną był ich własnością, z lokatorami i trzodą chlewną na terenie PGR. Co się udało sprzedać to już dawno rozsprzedały. Ale przy prawach do czegoś są też obowiązki, jeśli siostry przejęły teren to również przejęły zobowiązania wobec pracowników, tylko oni przez lata nie upominali się o swoje prawa, bo cyt. Siostry im nic złego nie zrobią. NIE ZAPROPONOWAŁY również lokatorom wykupu zajmowanych lokali, bo lepiej sprzedać komuś całość niż się rozdrabniać, niech się nowy właściciel użera z MARGLOWĄ, one mają dosyć. Jak coś nie przynosi spodziewanych zysków, to nie jest im potrzebne. A z ludźmi są same problemy, tylko to nie trzoda chlewna, którą można było oddać do rzeźni. W końcu się obudzili i walczą o swoje. Bo mają swoje PRAWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>